Jordan Crowley

13. října 2013 v 16:50 |  Profily

Přezdívka: nAensi

Jméno: Jordan Crowley

Věk: 25

Zaměstnání: soukromé očko

Vzhled: Jordan má celkem impozantní postavu vzbuzující respekt - pokud ji tedy zrovna ukazuje. Vypracované tělo maskuje do volných džínsů a mikin s kapucí. Měří kolem 185 cm, spíš míň než víc. Když se zrovna nestáhne do stínů skrývajících rysy jeho tváře, jde poznat, že je celkem pohledný. Jordan sám to ale nijak neřeší - dost možná si ani neuvědomuje, jak vlastně vypadá. Má jemně řezané rysy, obličeji dominují světle šedé oči, obvykle úzce stažené vlivem podezřívavosti. Nos je trochu větší, ale asi si toho ještě nikdo nevšiml. Neexistuje snad žádná osoba, která by snad měla zájem zkoumat detaily jeho obličeje. Středně plné rty se málokdy usmívají, snaží se udržovat si za výraz hráče pokeru. Dobře ovládá mimiku své tváře, což se při jeho zaměstnání hodí. Hnědé vlasy obvykle nosí rozcuchané, protože si tvrdošíjně udržují svůj stálý tvar. Bradu obvykle pokrývá mírné strniště, neboť zřejmě většinu svých záchvatů roztržitosti vyčerpá na ranní holení. Jak už bylo řečeno, oblečení volí volné a nenápadné, v barvách jako je šedá, modrá, zelená a černá. Co se bot týče, už nějakou dobu dává přednost svým starým dobrým ošlapaným pohodlným vanskám. Společnost mu také obvykle dělá černý batoh na zádech. Velice, velice pozorná osoba by možná zaregistrovala, že je kolem Jordana cítit jemné aroma cigaretového kouře.


Charakteristika: Jordan je učebnicovým příkladem introverta. Nerad mluví a vůbec na sebe upoutává pozornost. Svůj čas tráví nejraději osamotě. Proto mu vyhovuje jeho práce - rychlá domluva s klientem, pak obvykle trochu špehování, všechno sepsat a převzít prachy. Žádné závazky nebo dluhy. Dalo by se taky říct, že je to flegmatik. Rozhodně se tak projevuje. Když se ho někdo snaží vytočit, jednoduše ho zvedne, postaví o kus dál a odejde. Podobně se chová i v případě, kdy se s ním někdo snaží začít konverzovat - to se ale moc často nestává, jeho vzezření k tomu zrovna nesvádí - odpovídá obvykle jednoslovně a co nejrychleji se někam vytratí. Může na lidi působit tak trochu tupě, když pořád mlčí a sedí tiše v koutě, ale tak to není. Většinu času nenápadně monitoruje své okolí, aby mu nic neuniklo. Nikdy nevíte, jaká informace se vám může hodit. Co se zájmů týče, zřejmě žádné nemá, snad kromě noir filmů a detektivek. Spíš jen tak přežívá a proplouvá životem, aniž by postrádal fakt, že to nemá žádný smysl. Na druhou stranu miluje kávu jakéhokoli druhu, den bez kofeinu by asi nejspíš nepřežil. Tak nějak podobně to má s cigaretami. Snaží se ale tenhle zlozvyk co nejvíc omezit, nemá rád ten pocit slabosti/závislosti. Kromě zapadlých kaváren se často a rád nachází v jakýchkoli opuštěných uličkách, o jejichž existenci v nejlepším případě nikdo netuší, nebo na nějaké křovím kryté lavičce v parku s knihou v ruce.

Historie: Jordan se, překvapivě, narodil v Gold Pit. Jeho rodiče byli příslušníci průměrné střední vrstvy. Kdykoli se Jordan pokusí zavzpomínat na dětství, vybaví se mu jen mlhavá vrstva šedi. Nejsou žádné vzpomínky, které by stály za zapamatování. Tedy, až na jednu z nich, břitkou jako sklo. Ve věku patnácti let přišel Jordan o oba dva rodiče a jako jejich jediné dítě zůstal na světě úplně sám. Neví o žádných dalších členech rodiny, nikdo se k němu tehdy nepřihlásil. Další věc, kterou neví, je fakt, že jeho rodiče byli zavražděni. Jordanův otec totiž jako novinář se sklony k nezdravé zvědavosti odhalil tajemství. Moc chytrosti ale nepobral, a tak začal svůj velký objev šířit dál. Byl zastaven hned na počátku a se svou ženou náležitě potrestán. I sám Jordan byl nějaký čas v hledáčku Primusů jako podezřelý, ale otec aspoň v tom jediném případě dal na instinkt a nic mu neprozradil. Možná by to ale byl udělal, kdyby měl víc času. Krátké období svého života do dospělosti strávil v dětském domově, kde postupně ztratil veškeré své ideje a naděje o lepším životě. Přijal šedou realitu za svou. Při hledání zaměstnání automaticky zkusil jít v otcových stopách, ale prakticky okamžitě si uvědomil, že víc než novinařina ho baví to samotné vyšťourávání informací. Pověsil tedy svou ,kariéru' na hřebík a stal se soukromým detektivem. Jeho práce je většinou velmi primitivní, v 80ti % případů jde o podezřívavé ženy, které touží odhalit manželovu nevěru, ale Jordanovi samotnému to celkem vyhovuje. S takovou profesí je celkem pravděpodobné, že se mu jednou taky podaří odhalit tajemství jako jeho otci. Otázka zní, jestli pobral víc rozumu než on a neskončí stejně.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama