Anotace

15. září 2013 v 19:00 |  Info
Píše se rok 2091. Dnešní svět se nijak výrazně neliší od toho původního. Samozřejmě, doba přinesla spoustu nových vynález a jiný styl života, ale je to stejný život, jako byl dříve. Až na výjimku - hledače diamantů.

V roce 2030 byla poptávky po diamantech tak obrovská, že se z celého světa sešli ti nejlepší hledači diamantů do Afriky, aby předvedli své schopnosti. Pomocí nových technologií byl pro ně pod zemí vytvořen nový svět. Věnovali se tak pilně své práci, že na povrch vycházeli jen občas a málo. Litovali toho, že se nevídají se svými rodinami a proto požádali o to, aby se mohli jejich blízcí přestěhovat za nimi. Jejich požadavek byl splněn. Diamantů stále přibývalo a rodin vracejících se na povrch ubývalo. Podzemí se začalo stávat jejich novým domovem. Technologie byly v té době tak vyspělé, že jim nechybělo nic, co bylo na zemském povrchu. O světlo a teplo se stará solární panely, které čerpaji energii z povrchu, a proto si lidé v Podzemí můžou připadat jako na povrchu. Jelikož lidé stárnou, původní hledači skonali. Jejich generace pokračovala dál a na fakt, že žijí v podzemí, se zapomnělo.

Aby vše fungovalo tak, jak má, byla zvolená jistá vrstva obyvatel Podzemí - Primusové, kteří věděli vše o jejich historii. Měli přístup na povrch. Měli kontakty. Bylo v jejich zájmu udržet obyvatelé Podzemí v nevědomosti. Obchod s diamanty jen prosperuje. Jednou se jim však nepovedlo uhlídat ostrahu a do Podzemí se dostali Švédští vědci, kteří chtěli zhodnotit tento exemplář. Pár obyvatel je zahlédlo a tak se začaly šířit povídačky o tom, že existuje ještě nějaký jiný svět. Svět nad nimi. Primusové se o vědce "postrali" a zvýšili ochranu, aby se podobný problém znovu neobjevil. Mohlo by dojít ke vzpouře.

Obyvatelé Podzemí jsou si ale nejisti. Je tu možnost, že se nad nimi rozprostírá jiný svět? Že celou dobu žijí v nevědomosti? Najdou se tu odvážlivci, kteří se odhodlají vzdorovat všemu, co je dané? Najdou se tu ale i zastánci toho, že jsou to jen pomluvy a chtějí je akorát rozhašteřit? Co je na tom pravdy?

Ke komu se přidáte? Zastánci tradic, nebo snílkové, kteří věří v nový život? Budete stateční a zvědavý, nebo se budete krčit doma v koutě?

Volba je jen na Vás. Ukažte se světu!


Čtěte dále:

 


Aktuální články

Reklama